Lütfen Flash yükleyin..

 
Ana Sayfa > Haberler
 
 
  Pedallar Otomobilsiz Kent Günü İçin Döndü
Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde 1999 yılından bu yana her yıl tertiplenen "Otomobilsiz Kent Günü" etkinlikleri Bisiklet Sevenler Derneği ve TEMA Vakfı Ereğli İlçe Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği faaliyet ile gerçekleşti. Ereğli’de ilk kez gerçekleşen etkinlikte amacın otomobil kullanımını bir nebzede olsun azaltmak olduğunu kaydeden Karadeniz Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği Başkanı Alparslan Gültekin, aktivite ile ilgili olarak şu bilgileri verdi :
“Bugün burada ‘Otomobilsiz Kent Günü’ sebebi ile toplandık.Türkiye’nin birçok yerinde bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bizlerde Ereğlili bisiklet severler olarak burada TEMA temsilcileri ile birlikte bir araya geldik. Bildiğiniz üzere teknolojinin de gelişmesi ile artan hava kirliliği, canlı yaşamını doğrudan tehdit etmeye başladı. Tüm dünya devletleri bu sorunlara karşı ortak hareket etme ve önlem alma kararı aldı ve dünyanın birçok yerinde bugün farklı etkinlikler ile kutlanıyor. Bu etkinliğin genel amacı şehrimizde sürdürülebilir ulaşım çözümlerinin yaygınlaştırılması ve bu durumun çevre, sağlık ve yaşam kalitesi için potansiyel faydaları hakkında kamu bilincinin artırılması, herkesin bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve çevre saygılı bir şekilde ulaşımı sağlayabildiği temiz şehirlerin oluşturulmasına katkı sağlamaktır."
Bisiklet yollarının yapımına öncelik verilmesi gerektiğinin altını çizen, TEMA Vakfı Ereğli Temsilcisi Nilgün Durak ise,şunları kaydetti:
“Türkiye Bisiklet Federasyonu ve TEMA Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Arabasız Hayat Oh Ne Rahat’ etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Ereğlili bisikletçiler ve TEMA İlçe temsilciliği olarak bisiklet yolları istiyoruz. Böylelikle ulaşımdaki kirlilikten bir nebze olsun kurtuluruz.”
Bir saat süren etkinlik Herkül heykelinden, ilçe merkezine kadar atılan tur ile sona erdi.

Kaynak: Ereglihakimiyet.com

Yayın Tarihi: 22.09.2012
 
Diğer Haberler:
- AMATÖR SPOR HAFTASI BİSİKLET TURU - 18.10.2015
- Paylaşım Günleri - 29.01.2015
- 12.Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı. - 28.12.2014
- MOVE WEEK 29 Eylül - 5 Ekim - 20.10.2014
- "Bisikletimi Tanıyorum" Sunumu - 29.11.2013
 
 
 
Kdz.Ereğli Turizm Elçileri Derneği
Bike Service
Kdz.Ereğli Fotoğraf Sanatı Amatörleri Derneği
Kdz.Ereğli Elif Lions Kulübü
TR'nin en güzel kaliteli servisi porno
 
internet danismanlik: Aykut ATES Creative Studio