Lütfen Flash yükleyin..

 
Ana Sayfa > Haberler
 
 
  Kansere Dikkat Çekmek İsteyen Bisikletçiler Ereğlide
Kansere dikkat çekmek amacıyla İstanbul´dan Artvin´e gitmek üzere yola çıkan bisikletçiler, Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelerek Bisikletliler ve Bisiklet Sevenler Derneğinin konuğu oldu.

İstanbul Bayrampaşa’da başlayan merhum sanatçı Kazım Koyuncu anısına düzenlenen ve “kansere dikkat” sloganı ile başlayan 24 etaplı bisiklet turu devam ediyor. Bisikletleri ile Kdz.Ereğli’ye gelen grup Kdz.Ereğli’de Bisikletliler ve Bisiklet Sevenler Derneği tarafından karşılandı.

Sahil güzergahında bisikletleri ile tur atan grupta yeralan Cengiz Yargıç, ”Bisikleti sosyal bir araç olarak kullanmaktan yanayız. Ulaşım aracı olarak kullanıyoruz. Kanser vakalarına dikkat çekmek, Çernobil olayından sonra Karadeniz´de artış gösteren kanser vakalarının araştırılması ve çözüm politikalarının üretilmesi, halkımızın kansere karşı bilinçlendirilmesi, doğal hayatın ve bisikletin teşvik edilmesinin yanı sıra, asıl önemli olan şeyin kansere yakalanmadan önce tedbirlerin alınması, ´kanserden değil, geç kalmaktan korkun´ diyerek kanserin yenilebilecek bir hastalık olduğunu hatırlatmak için İstanbul´dan Artvin´e kadar Karadeniz sahil şeridi boyunca bin 600 kilometre mesafe kat edilecektir. Bu yıl merhum sanatçımız Kazım Koyuncu anısına düzenlediğimiz Karadeniz bisiklet turunun asıl amacı, 24 etaptan oluşan etkinlik boyunca her etapta kanseri ve kanserden kurtulma ve tedavi yöntemlerine, erken teşhisin kanserle mücadelede ne kadar etkili olduğuna basın açıklamaları ile vurgu yapmaktır. Yol boyunca hastanelerin onkoloji bölümlerindeki kanser hastalarını ziyaret edeceğiz. Okullarda etkinlikler düzenlenerek el ilanları dağıtılarak öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın duyarlılığını arttıracağız. Grubumuzun 24 gün sürecek olan turu İstanbul, İzmit, Karasu, Alaplı, Ereğli, Zonguldak, Bartın, Cide, İnebolu, Ayancık, Sinop, Alacam, Çarşamba, Ünye, Ordu, Giresun, Tirebolu, Vakfıkebir, Trabzon, Sürmene, Rize, Pazar, Hopa ve Artvin etaplarından oluşuyor” dedi.

Kaynak: Mynet.com

Yayın Tarihi: 03.10.2012
 
Diğer Haberler:
- AMATÖR SPOR HAFTASI BİSİKLET TURU - 18.10.2015
- Paylaşım Günleri - 29.01.2015
- 12.Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı. - 28.12.2014
- MOVE WEEK 29 Eylül - 5 Ekim - 20.10.2014
- "Bisikletimi Tanıyorum" Sunumu - 29.11.2013
 
 
 
Kdz.Ereğli Fotoğraf Sanatı Amatörleri Derneği
Kdz.Ereğli Tarih Doğa ve Kültürünü Yaşatma Derneği
Aykut ATES Creative Studio
Bike Service
TR'nin en güzel kaliteli servisi porno
 
internet danismanlik: Aykut ATES Creative Studio